fbpx
архітекетура в стилі Тюдорів

Стиль Тюдор

Стиль Тюдор був найбільш поширеним в Сполучених Штатах Америки в 1890-1940 роках  і ґрунтувався на основі стилів середньовіччя та раннього ренесансу. Цей стиль,  був принесений в Америку європейськими архітекторами, що знаходилися під впливом Старого Світу та відрізнявся еклектикою та асиметрією. Будинки з такими характеристиками були згруповані під заголовком Тюдора.

Стиль Тюдора, разом з Колоніальним Відродженням, втілювався в більшості будинків побудованих у 1920-1930 роках в районі Вашингтон, округ Колумбія.

Побудовані для заможних домовласників, будинки Тудора мали міцну кладку з різьбленого декоративного каменю та цегли. Їх інколи називали “Біржовим Тюдором”, тому що їх, фінансово успішні, власники часто заробляли на ринку акції 1920-х років.

Стиль Тюдорів набув свою популярність в часи Другої Світової війни, коли відродження патріотизму сприяло визнанню більш американського стилю, тобто Колоніального Відродження.

Архітектура в силі Тюдор була дорогою, її важко було відтворити і мала складності в питаннях обслуговування.

Один з кращих прикладів даного стилю є будинок в окрузі Монтгомері, штат Мерілен, у Чеві Чейс на стику вулиць  Chevy Chase Circle, Connecticut Avenue, і Brookville Road.

Ця резиденція має цілий ряд особливостей, які роблять її високостилізованим Тюдором: мансардні вікна; декоровані димоходи; необроблений камінь; широкі, різьблені, дерев’яні конструкції; портик з каменю.

архітекетура в стилі Тюдорів

Характеристика

Що робить будинок Тюдором? Перш за все тюдорські будинки характеризуються крутими похилими дахами, грайливою кладкою, обшиті деревом проєми вікон та дверей. Часто використовувалися прийоми групування вікон. Дерев’яний каркас будинку заповнений кладкою з каменю, цегли, або штукатурені.

архітекетура в стилі Тюдорів

Матеріали

Є кілька маркерів американських Тюдорів.  Перший – це стіни з штукатуркою з дерев’яним каркасом або без нього. В деяких будинках цього стилю були горизонтально обшиті деревом або штукатурені стіни з дерев’яними фронтонами.  Інші використовували камінь як основним матеріал для стін, проте майже завжди він містив декорування.

Оскільки камінь був привілеєм виключно заможніх людей, частіше використовували цеглу як матеріал для стін. Її викладали витонченим малюнком на першому поверсі, а другий поверх був штукатуреним з видимим дерев’яним каркасом.

архітекетура в стилі Тюдорів

Дах

Ще одним маркером Тюдора, був гострий двускатний дах, який містив мансардні вікна, та був вкритий пласкою черепицею. Головний фронтон, часто був подвійним. Бокові фронтони були прикрашені вітровими дошками, що були вирізьблені характерним способом.

архітекетура в стилі Тюдорів

Вікна

Будинки Тюдора зазвичай мали згруповані в ряди по три, а то і більше вікон, обрамлені деревом або металом. Подвійні вікна були менш поширеними. Часто вікна розділялися на шість або вісім панелей і декорувалися вітражами. Розміщували симетрично, в основному на фронтоні.

архітекетура в стилі Тюдорів

Вхід

Вхід був частиною асиметричної збірки архітектурних елементів, які були або конструктивними, або ж декоративними. Оскільки кладка в таких будинку завжди була товстою, двері мали втоплене розміщення і над ними завжди був невеликий дах. Ренесансний декор був втілений в аронічних проємах, двері з дошок з болтами з розкішною металевою фурнітурою, вкладки з каменю в цегляну стіну які справляли враження справжньої комбінованої кладки, як це було в Старому Світі.

архітекетура в стилі Тюдорів
Instagram @visarty_inc