fbpx
почитати про дизайн

Що почитати про дизайн інтер’єрів?

Нас часто питають: “Які книжки про дизайн Ви читаєте?” або “Що порадите почитати про дизайн інтер’єру?” Тож ми вирішили відкрити нову мітку “Дизайнер радить почитати”, де будемо давати короткі огляди нових і невідомих українському читачу, старих видань про дизайн. Ключова теза сьогоднішньої підбірки – розуміння людської поведінки.

Поїхали!

Дональд А. Норман "Емоційний дизайн"

Дональд Норман ставить під сумнів стереотип конфронтації емоцій та раціональності. Він доводить, що речі, які викликають у нас приємні відчуття, виявляються ефективнішими у використанні. Позитивні емоції допомагають нам краще мислити й ухвалювати ефективні рішення.

Розглядає питання прив’язаності людей до речей, та як речі можуть формувати частину нашої історії. В контексті суттєвого значення емоційної сфери людини, дизайн є тим інструментом впливу  на побут людини, який здатний суттєво змінювати якість життя.

Проте не тільки професіонал, але й кожен з нас може стати дизайнером сам для себе, обираючи предмети, які творять індивідуальний простір наповнений позитивними емоціями.

Мова видання: українська.

2019 р

hide and sleek - почитати про дизайн

Наше прагнення до простоти, ясності та відчуття спокою часто веде нас до природи. Проте ми не завжди готові покинути життя в місті.  Hide and Seek демонструє як можна збудувати невеликий будинок в лоні природи, куди можна вибратися на вакації, чи на векенд.

Дизайн меблів, декору та стиль цих особливо індивідуальних конструкцій пропонують їх власникам винятковий, але зручний спосіб втечі від своєї міської рутини. Правильна концепція важливіша, ніж багато нерганізованого простору. Концепції, які розглядає автор є хорошим варіантом для невеликого житла в українських реаліях.

Архітектура та дизайн інтер’єру є сільськими, буколічними та простими, призначеними для перетворення невеликої земельної ділянки у святилище для відпочинку. Hide and Seek наводить приклади для натхнення разом з приголомшливими краєвидами. Розташовані в лісі, на воді, чи в горах; будь то світлі, мінімалістичні чи темні і затишні, представлені будиночки є прекрасною ілюстрацією того як створити простір, наповнений спокоєм і рівновагою в нашому неспокійному житті.

hide and sleek
hide and sleek
hide and sleek

Котеджі та будинки, тут представлені традиційною архітектурою та сучасним життям у захоплюючих та дивовижних образах. Хоча окремі рішення сильно відрізняються одне від одного, всі вони поважають природу та зосереджуються на найважливішому. Hide and Seek – це сучасне дослідження контекстуальної архітектури та дизайну інтер’єру, яке випромінює внутрішню силу. Він не тільки має змогу змусити людей знаходити рівновагу з оточенням, а й із самим собою.

Мова видання: англійська.

2019р.

Ільсе Кроуфорд

Відома дизайнерка та гуру стилю орієнтованого на відчуття Ilse Crawford демонструє свої впливові, цілісні роботи довкола власної, новаторської філософії дизайну та життя. Studioilse, студія дизайну, що отримала безліч нагород,  є мостом між світом дизайну та  суттю людини, що є центральною фігурою в цій філософії.

Захоплена тим, що нас спонукає і змушує відчувати себе живими, Кроуфорд каже: “Коли я звертаюся до створення простору, я не просто дивлюся на візуальне, мене набагато більше цікавить чуттєва складова. Думати про це в контексті людини, першочергова потреба. “.

Ільсе Кроуфорд
Ільсе Кроуфорд - розуміння людської поведінки

У цій книзі, що містить роботи компанії Studioilse: приватні резиденції, готелі, ресторани та магазини, можна почитати про ефективність дизайну, обґрунтованого потребами та бажаннями людини. Використання матеріалів та текстур з наявністю розуміння людської поведінки, роблять проекти Ільси Кроуфорд чуттєвими та добротними. Через десятиліття правління візуального дизайну, її гуманістичний підхід став відкриттям. Це видання ілюструє, чому філософія дизайну Ільси Кроуфорд настільки актуальна сьогодні – її роботи вплинули не лише на покоління голландських та європейських дизайнерів, але й на американців завдяки відомому Soho House New York.

Це видання  є одним з найважливіших книг для будь-якого дизанера інтер’єру.

Мова видання: англійська.

2014р.

100 правил які повинен знати кожен дизайнер про людей

Ми проектуємо, щоб отримувати відповідь від людей. Ми хочемо, щоб вони щось купили, прочитали  або вчинили якісь дії. Проектування без розуміння людської поведінки, що змушує людей діяти так, як вони діють, схоже на дослідження нового міста без карти: результати будуть випадковими, заплутаними та неефективними. Ця книга поєднує реальну науку та дослідження з практичними прикладами, щоб дати орієнтири кожному дизайнеру. З їх допомогою ви зможете розробити більш інтуїтивно зрозумілу та захоплюючу роботу яка відповідає тому, як люди думають, працюють та відпочивають.

Мова видання: англійська.

2011р.

Ця книга являє собою безпрецедентне вивчення нашого відношення до місця, де ми живемо.  Маркус веде читача з собою у особливі місця дитинства. Фортеці, які всі ми будували, таємні хованки, де ховалися, щоб подорослішати і виразити себе в житлі. Вона досліджує, як наша природа відображається в  наших будинках: боротьба за владу у створенні будинку разом з партнером, територію, контроль та конфіденційність вдома; самовигнання та запрошення; проблеми вдома і за його межами. Дім як Его.

Оскільки наша культура охоплена культом прокращення житла, ця книга має важливе значення для розуміння того, чому оточення, яке ми називаємо домом, змушує нас відчувати себе тими ким ми є, та як з цим працювати.

Мова видання: англійська.

2007р.

Будинок як дзеркало Его
Instagram @visarty_inc