fbpx

Перші пропозиції реконструкції собору Паризької Богоматері

Через кілька днів по тому, як жахлива пожежа поглинула дах собору Паризької Богоматері, а головний шпиль було повністю втрачено в вогні, розгорнулася гаряча дискусія щодо того, як відновлювати памятку архітектури 13 століття. В ЗМІ виступали відомі  архітектори, які робили аналіз та давали свої архітектурні рішення у відповідь на трагедію: це був і кришталевий шпиль, і титановий дах.Пропонувалося здійснити реконструкцію з відбудовою ідентичного вигляду собору. Дебати між старим і сучасним все ще тривають.

При всьому бажанні бачити Нотр-Дам у своїй оригінальній красі, є альтернативні погляди як наполягають на модернізації собору. Так на пресконференції в Раді Міністрів 17 квітня, яка стосувалася майбутнього конкурсу на відновлення собору, премєр міністр Франції Едуард Філіп висловив побажання, щоб майбутній проект був адаптований до сьогодення.

Найбільш цікавою видається пропозиція студії  NAB, яка передбачає зведення навчальної теплиці на місці старого даху. На їхню думку така перебудова собору була б частиною екологічної, освітньої та соціальної інтеграції.

В час, коли світ та Франція зокрема, перебуває в стані кризи – собор міг би слугувати орієнтиром, який відображає збереження та збагачення виняткової спадщини, привертаючи увагу до екології та рівних можливостей.

Щоб майбутній Нотр-Дам не став простим анахронічним інститутом або суто пластичною демонстрацією, на думку архітекторів, потрібно уникати естетичної пастки і прийняти сумну історію цієї будівлі, яка є надзвичайно орієнтованою на людину. Починаючи з 12-го століття, жінки та чоловіки віддавали своє життя будівництву цієї чудової споруди, відновлювали найпокірнішим способом, цю величну леді.

Архітектори мають на меті побудувати новий собор, який закріпиться  у теперішньому часі та буде дивитися у майбутнє. Ось ключові символи, які вони намагалися відобразити в свому проекті:

– Робота на землі як об’єднуючий елемент священного і живого.

Забезпечення професійної реінтеграції бідних через їх залучення в сільське господарство та садівництво міста, цетром якого стане теплиця.  Єднання наших дітей з природою і просвітницька діяльність через навчальні семінари, організована в рамках цієї ж теплиці.

– Бджоли, невтомні працівники, як символ поваги до будівельників собору всіх часів.

Архітектори пропонують облаштувати сучасну пасіку в новозведеному шпилі собору, демонтруючи цим самим як життя повертається в Париж даруючи світу “нектар богів”.

Знову ж таки, професійна реінтеграція передбачається завдяки підготовці бджолярів, здатних виробляти в широкому масштабі «мед Нотр-Дам-де-Пари».

– Зробити стигмати вогню силою і відновити з попелу.

Обгорілі дубові балки, під назвою “ліс”, будуть повторно використані для створення всіх клумб та павільйонів присутніх в теплиці. Це символ прийняття уроку історії і метафорична ілюстрація того, що цей “ліс”, який був джерелом вогню та руйнування, може служити колискою для нового лісу – живого.

– Повага до оригінального силуету будівлі та скульптур, які були розташовані на даху.

Як королівська корона, світло і мереживо – шпиль і майбутній дах уявляються в тонованій золотом сталевій структурі, що заповнена скляними панелями за зразком оригінального даху, в знак поваги до минулого. Всі скульптури будуть переміщені в теплицю, щоб спостерігати за життям собору.

Джерело: NAB

Instagram @visarty_inc