fbpx
Мармурова стільниця - інструкція використання

Мармурова стільниця – інструкція використання

Яка жінка не мріє про мармурову стільницю для своєї кухні? Кожна з нас, бодай раз в житті, задумувалась про те, щоб обрати цей прекрасний камінь.  І не дарма, мармур – є достатньо універсальним, щоб добре виглядати на будь-якій кухні. Однак існує безліч засторог про які варто знати.

Мармур чутливий до плям, подряпин і кислот. Як кожен натуральний матеріал, він старіє своїм особливим способом. Одним жінкам подобається поверхня з історією, іншим – ні. Щоб краще зрозуміти, чи цей матеріал підходить власне вам, читайте далі.

Мармурова стільниця - інструкція використання

Photo credit: discinteriors.com

Що таке мармур?

Мармур – метаморфічний камінь, знайдений у гірських регіонах Північної Америки, Південної Америки, Азії та Європи. Він утворюється в наслідок фізичної чи хімічної зміни осаду в щільнішу форму, під дією температури  та тиску. Ця  гірська порода має кристалічну природу, що добре шліфується. Прожилки включень корисних копалин, створюють на ньому своєрідний, унікальний малюнок.

Мармур – один з найбільш пористих  метаморфічних каменів, чим, власне, обумовлена його схильність до плям.  Не такий важкий, як його брат граніт, та не такий м’який, як вапняк. Як правило, він має низький коефіцієнт стирання. Це означає, що він легко дряпається. Хімічний склад каменю (карбонат кальцію) робить його особливо чутливим до кислих розчинів, які травлять його поверхню (нижче наведені поради як навчитися цим керувати). З іншого боку, мармур є термостійким, міцним і як правило, не сколюється, на ньому не утворюються вм’ятини.

Кольори

Мармурова стільниця в кухні Афіни Кальдероне

Знаменита кухня Афіни Кальдероні, блогерки відомої як Eyeswoon, де вона часто дивує читачів своїми чудовими стравами. Тут не тільки мармурова стільниця, але й мийка, що без сумніву піддається інтенсивній експлуатації. Проте, це не лякає господиню.

Цікавитеся архітектурою та дизайном?

Підписуйтеся на нашу сторінку в facebook та instagram

Мармур відрізняється широкою гамою кольорів. Безліч відтінків білого та сірого, чорний, зелений та жовтий, і навіть рожевий колір. Всі вони можуть мати різноманітні архаїчні прожилки, що так пасують до рівних ліній кухні.

Paonazzetto, Cipollino Apuano, Calacatta, Calavatta, Imperial Danby, Statuario Tucci

Paonazzetto, Cipollino Apuano, Calacatta, Calavatta, Imperial Danby, Statuario Tucci.

Незважаючи на різноманітність кольорів, білий мармур залишається вибором номер один. Як і біла сорочка в гардеробі, білий мармур чудово поєднується з різними стилями та найрізноманітнішими матеріалами (дерево, плитка, метал). Його можна обрати з полірованою або ж з матовою поверхнею. Варто відзначити, що на світлих кольорах менш помітні плями від травлення, ніж на, скажімо, чорних мармурах.

Тип обробки

Мармурова стільниця та фартух для кухні

Photo credit: focus.studio

Найчастіше мармур має два типи обробки поверхні – полірована та матова. Ось що вам потрібно знати про кожну з них.

Полірована поверхня

В результаті шліфування поверхня каменю стає дуже гладкою з яскраво вираженим малюнком прожилок. Він менш пористий, проте більш вразливий до подряпин та травлення, які на ідеально гладкій поверхні, під певним кутом світла, стають особливо помітними.

Полірований мармур

Матова поверхня

Такий тип шліфування забезпечує мармуру атласно гладке, майже м’яке на дотик покриття, з типовим ефектом матеріалу воску, який злегка просвічується. Такий тип обробки поверхні забезпечує меншу помітність подряпин та плям від кислот,  проте більшу вразливість до утворення плям від кольорових рідин, які легко проникають в відкриті пори каменю.

Матовий мармур на кухні
Матова мармурова стільниця

Герметизація

Через свою пористу природу та вразливість до кислот, мармурова стільниця потребує обов’язкової герметизації. Проте навіть з нею камінь з часом буде вразливим до плям та буде мати так звану мармурова патину, яка більшості людей подобається.

Існує два типи засобів для герметизації: поверхневі та глибокопроникні.

Поверхневі – це засоби, що покривають камінь, можуть дещо змінювати колір мармуру, але забезпечують  захист від кислотного травлення. Мінус: зношуються з часом і можуть вигоряти під впливом сонця, а також не захищають від подряпин.
Глибокопроникні – це засоби, що глибоко просочуються в пори мармуру і є найпоширенішою рекомендацією постачальників каменю для кухонних стільниць. Глибокопроникні засоби допомагають обмежити утворення плям, в тому числі від таких рідин як олія, вино, кава, оскільки блокують проникнення їх в поверхню. Поверхні оброблені ними стають практично водонепроникними. Проте не захищають від подряпин і кислот. Так само як і поверхневі, вони з часом деградують і мармур потребує оновлення захисного шару бодай раз на рік.
Як зрозуміти, чи потрібно повторне нанесення засобу? Якщо на стільниці краплі води утворюють кульки, засіб все ще працює; якщо вода проникає, час для оновлення настав.

Зверніть увагу на те, що засоби для герметизації мармуру для стільниць, повинні бути безпечними і не токсичними.

Мармурова стільниця - інструкція використання

Photo credit : maisondepax.com

Догляд

Мармурова стільниця - інструкція використання

Плями від кислот.

Який найкращий спосіб  догляду за мармуровими стільницями?
Декілька простих дій дозволять зберегти ваш мармур прекрасно доглянутим (але пам’ятайте, що природня патина все таки буде розвиватися).

   • Витирайте розлиті рідини невідкладно, обмежуючи час проникнення в стільницю.
   • Коли обираєте миючий засіб думайте про стільницю як про власні руки. Це означає, що ви повинні уникати порошкоподібних миючих засобів, особливо миючих засобів для ванн та плиток від вапняного нальоту, абразивних чи універсальних миючих засобів, які можуть містити кислотні інгредієнти.
   • М’який рідкий миючий засіб для миття посуду або подібне м’яке мило і тепла вода з неабразивним рушником або губкою – найкращі для щоденного прибирання.
   • Якщо все ж таки ви поставили кольорову пляму, візьміть столову ложку питтєвої соди, додайте невелику кількість води, щоб перетворити її в кашоподібну массу. Накладіть її на пляму, та накрийте плівкою. Залиште на кілька годин та згодом обережно зніміть її м’якою ганчіркою. Процедуру можна повторити при потребі. Проте ні в якому разі не шуруйте содою поверхню.
   • Не ріжте на стільниці, використовуйте дошки для приготування їжі.
   • Щорічно оновлюйте герметизацію мармуру і стільниця буде служити вам довго.

Де та як купити мармурову стільницю?

Мармурова стільниця - інструкція використання

Купівля мармуру може бути трудомістким і складним процесом до якого потрібно підготуватися.

Мармур купується в плитах, які називають слябами, що мають різну товщину. Як правило 20 або 30 мм. Оскільки більша товщина, є значно дорожчою, щоб зробити вигляд стільниці більш товстим, його візуально підклеюють з торця.

Перш ніж звертатися до постачальника мармуру, спробуйте зрозуміти який мармум вам більше до вподоби? Який розмір ви потребуєте? Це зробить процес більш швидким та ефективним. Однак ви повинні розуміти, що мармур є природним матеріалом з унікальним малюнком та кольором.

Щоб обрати власне свій камінь не обмежуйте себе в відвідуванні всіх можливих постачальників каменю в своєму місті. Це дозволить вам обрати камінь не тільки по кольору і малюнку, але й зрозуміти ціноутворення.

Мармур – не бюджетний матеріал. Ціновий діапазон широкий, зазвичай вартість стартує від $ 125 до $ 300 за квадратний метр. Що впливає на ціну? В першу чергу доступність матеріалу, а також товщина плити та складність монтажу.

Оскільки мармур продається слябами, то потрібно уважно віднестися до можливості розкрою з мінімізацією залишків. Якщо ж вам потрібен невеликий шматок мармуру, варто попитати в постачальника про залишки, які як правило є в майстрів по встановленню. Залишки завжди коштують менше.

Читайте також
Instagram @visarty_inc