fbpx
дизайн будинку

Kent Downs House – будинок з душею Азії

Сучасний світ все частіше інтегрує досвіт різних культур в форми, які за змістом утворюють щось абсолютно нове, в той час як зовнішній вигляд вказує на джерело натхнення. Архітектура є найкращим прикладом такої інтеграції.

Сьогодні, ми хочемо познайомити вас з будинком Kent Downs House, задум якого черпав натхнення в спогадах замовника про Азію і став втіленням взаємодії традиції, новаторства та навколишнього середовища.

Будинок будувався на досить великій ділянці з видом на South Downs, Великобританія, для клієнтів, які раніше багато років проживали в Південно-Східній Азії. Глибоке розуміння потреб замовника архітектором McLean Quinlan, чітко демонструє, як сформований середовищем внутрішній світ людини знаходить втілення в новій формі.

Концепція житла складається з двох об’ємів.

дизайн будинку

Одноповерхова будівля слугує входом та громадським простором, де розміщені приміщення загального використання, такі як вітальня та кухня. Піднесення тераси на рівнем землі, та глибокий навісний дах над нею і видимими кроквами, чітко демонструють азійську мову будівництва жилих будинків на воді.

дизайн будинку

Двоповерхова споруда слугує приватному простору, де розміщені спальні господарів та гостей. Кабінет, бібліотека та санвузли.

Загалом житло має чітке і зрозуміле планування. Вдале використання натуральних матеріалів, таких як дуб, брутовий колотий камінь, метал забезпечує гармонійне поєднання з оточенням.

Ми можемо відзначити традиційні прийоми як мову будівництва різних традицій. Кладка каменю – як місцева особливість, дубова обшивка фасаду, яка з часом буде вивітрюватися ще краще підлаштує будинок в контекст середовища. Разом з тим, глибокий навісний дах та тераси, штучна водойма і мінімалістичний ландшафтний дизайн – все це загалом,- як мова Азій.

будинок мрії

Окремо хочеться звернутися до інтер’єру.

Зрозумілість всіх конструктивних елементів та вузлів, а також їх присутність в інтер’єрі як невід’ємної частини будинку – підхід, який демонструє логіку архітектора та майстерність забудовника. Тут немає місця зайвому.  Взаємодія матеріалів та фактур створює комфортну, гармонійну атмосферу, де головною залишається людина і її натхнення.

Великі вікна які з вітальні відкривають вигляд на терасу та прекрасний навколишній ландшафт поєднують середовище з інтер’єром.

Кухня та обідня зони, як центр гостинності, запрошують до себе чи то з двору, чи то з вітальні. Окутані теплим світлом, з великою вітриною на зовні –  тут чітко відчувається хто головний.

стильний інтер'єр вітальні

Вітальня, як простір відпочинку біля вогню, з великою бібліотекою та предметами декору, які є скоріше маркерами спогаду чогось важливого з життя господарів, ніж пустим декораційним елементом.

Підсумовуючи, хочеться сказати, що вміння жити в гармонії з собою, цінувати життя, спогади та потреба збагачуватися досвідом інших людей – є тією основою, що формує середовище. Згодом, воно сформує маленьку людину, що понесе все це в майбутнє.

Photo credit: McLean Quinlan

Схожі дописи
Instagram @visarty_inc