fbpx

Kent Downs House – будинок з душею Азії

Сучасний світ все частіше інтегрує досвіт різних культур в форми, які за змістом утворюють щось абсолютно нове, в той час як зовнішній вигляд вказує на джерело натхнення. Архітектура є найкращим прикладом такої інтеграції.

Сьогодні, ми хочемо познайомити вас з будинком Kent Downs House, задум якого черпав натхнення в спогадах замовника про Азію і став втіленням взаємодії традиції, новаторства та навколишнього середовища.

Будинок будувався на досить великій ділянці з видом на South Downs, Великобританія, для клієнтів, які раніше багато років проживали в Південно-Східній Азії. Глибоке розуміння потреб замовника архітектором McLean Quinlan, чітко демонструє, як сформований середовищем внутрішній світ людини знаходить втілення в новій формі.

Концепція житла складається з двох об’ємів.

Одноповерхова будівля слугує входом та громадським простором, де розміщені приміщення загального використання, такі як вітальня та кухня. Піднесення тераси на рівнем землі, та глибокий навісний дах над нею і видимими кроквами, чітко демонструють азійську мову будівництва жилих будинків на воді.

Двоповерхова споруда слугує приватному простору, де розміщені спальні господарів та гостей. Кабінет, бібліотека та санвузли.

Загалом житло має чітке і зрозуміле планування. Вдале використання натуральних матеріалів, таких як дуб, брутовий колотий камінь, метал забезпечує гармонійне поєднання з оточенням.

Ми можемо відзначити традиційні прийоми як мову будівництва різних традицій. Кладка каменю – як місцева особливість, дубова обшивка фасаду, яка з часом буде вивітрюватися ще краще підлаштує будинок в контекст середовища. Разом з тим, глибокий навісний дах та тераси, штучна водойма і мінімалістичний ландшафтний дизайн – все це загалом,- як мова Азій.

Окремо хочеться звернутися до інтер’єру.

Зрозумілість всіх конструктивних елементів та вузлів, а також їх присутність в інтер’єрі як невід’ємної частини будинку – підхід, який демонструє логіку архітектора та майстерність забудовника. Тут немає місця зайвому.  Взаємодія матеріалів та фактур створює комфортну, гармонійну атмосферу, де головною залишається людина і її натхнення.

Великі вікна які з вітальні відкривають вигляд на терасу та прекрасний навколишній ландшафт поєднують середовище з інтер’єром.

Кухня та обідня зони, як центр гостинності, запрошують до себе чи то з двору, чи то з вітальні. Окутані теплим світлом, з великою вітриною на зовні –  тут чітко відчувається хто головний.

Вітальня, як простір відпочинку біля вогню, з великою бібліотекою та предметами декору, які є скоріше маркерами спогаду чогось важливого з життя господарів, ніж пустим декораційним елементом.

Підсумовуючи, хочеться сказати, що вміння жити в гармонії з собою, цінувати життя, спогади та потреба збагачуватися досвідом інших людей – є тією основою, що формує середовище. Згодом, воно сформує маленьку людину, що понесе все це в майбутнє.

Photo credit: McLean Quinlan

Instagram