fbpx

Будинок Кампінарана

Laurent Troost Architects створили неймовірний будинок над тропічним лісом Амазонії, який враховує всі актуальні проблеми пов’язані з вирубкою лісів, кліматичним комфортом тропічного клімату, а також контекстом місцевості.

Власність під назвою Casa Campinarana (будинок Кампінарана) розташована в Манаусі, містечку на північному заході Бразилії вздовж річок Негро та Амазонки посеред лісу, що зветься Кампінарана*.

Будинок Кампарана. Архітектура. Модернізм

*Кампінарана,  ще називають Ріо-негр Кампінарана або Амазонська катінга, є неотропним екорегіоном в біоме Амазонки на північному заході Бразилії та на сході Колумбії.

Перший поверх будинку – це кухня та вітальня. На другому поверсі розміщений басейн.

Така концепція будинку обумовлена мінімізацією забудови першого поверху, задля зменшення вирубки лісу. ” Ми перевернули класичну типологію житла на ділянці 20 на 40 метрів і це лягло в основу стратегії будівництва цього будинку”, – сказав архітектори Лоран Троост.

Басуйн в будинку Кампарана

Інша мета проекту полягала в застосуванні пасивних дизайнерських рішень відповідно до теплого клімату Амазонії. Сюди входило створення навісних карнизів для затінення, отворів для перехресної вентиляції, а також збереження місцевої екосистеми.

Повага до середовища в архітектурі

“Амазонка, більше ніж будь-яка інша область планети, вимагає відповідних кліматно-архітектурних стратегій”, – додав архітектор.

“Природні та екологічні умови надзвичайні, а близькість екваторіальної зони вимагає архітектури, орієнтованої на кліматичний комфорт  та “пасивну стійкість” до середовища.”

Дах з кортенової сталі

Цікавитеся архітектурою та дизайном?

Підписуйтеся на нашу сторінку в facebook та instagram

Будинок Кампінарана утворений з двох вузьких об’ємів, складених один на одний, щоб утворити Т-образну форму. Розсувні скляні стіни навколо об’єму верхнього поверху дозволяють відкрити основні житлові приміщення та забезпечити перехресну вентиляцію.

Повітряний сталевий дах накриває конструкцію. Він розділений на дві частини, що дозволяє вітру проходити через будинок.

Будинок Кампарана

“Основний об’єм отримав сучасну реінтерпретацію колоніальних дахів, з вісьмома схилами на двох незалежних рівнях, що дозволяло розвести потік повітря та створити повітряний подушку у внутрішньому просторі, захищаючи тепловий комфорт житлового простору верхнього поверху будинку”, – діляться архітектори.

Будинок Кампарана. Архітектура. Модернізм

Виготовлений із кортенової сталі дах простягається доволі далеко від країв будівлі, щоб захистити інтер’єри від сонячного проміння при сході та заході сонця.

Дах з кортенової сталі

“Вибір кортенової сталі як матеріалу для даху обумовлений його низькою потребою в обслуговуванні та еволюційним підтекстом, немов будинок тут давно,  що чудово працює гармоніюючи з лісом Кампіни та його червонувато-глинистим ґрунтом, характерним для ландшафтів Амазонії”, – сказали в студії.

Дах виступає зі стін і стоїть на вісьмох V-подібних опорах. Деякі його моменти червоного відтінку включені і на першому поверсі.

Дах з кортенової сталі

Вхід, гараж, господарські приміщення, басейн – простори , що можуть добре впоратися з сильним сонячним світлом  залишаються більш відкритими, тоді як вітальня та спальні більше затінені дахом.

Вітальня, їдальня та кухня простори відкритого планування на другому поверсі закриті скляними дверима.  Дах затінює велику частину цих ділянок.

Будинок Кампарана. Архітектура. Модернізм

Чорна сітчаста огорожа проходить уздовж терас верхнього рівня, де також розміщені патіо з гамаком,  відкрита кухня та їдальня.

Зовнішній басейн завершує верхній рівень. Вкритий бірюзовою плиткою під відтінки густої зелені навколишнього лісу.

Будинок Кампарана

Внизу, під басейном розташоване місце для паркування, з плющем, що в’ється по бетонні для того, щоб приховати структуру в ландшафті.

Будинок Кампарана

Поруч із басейном розташована зовнішня сходова клітка, яка веде вниз на перший поверх. Дві спальні, дві ванні кімнати та кабінет зі стінкою полиць та заскленою стороною завершують нижній рівень.

Бетон займає чільне місце в інтер’єрі та використовується як на стінах, так і на підлозі. Білий колір також відіграє переважну роль у дизайні оскільки добре контрастує з листям дерев. Білі штори як мінімальний елемент декору.

Будинок Кампарана. Архітектура. Модернізм
Сучасний інтер'єр

Архітектура: Laurent Troost Architectures

Фото: Maíra Acayaba and Leonardo Finotti.

Схожі дописи
Instagram @visarty_inc