fbpx

5 правил дизайну для невеликих квартир

Звичайно, життя в  крихітній квартирі  навряд чи є ідеальним, але це не є виправданням для того, щоб обмежувати себе стилем. Невелике житло може випромінювати гармонію та  благополуччя,  незважаючи на його площу.

Привіт! Мене звати Надія Тарасюк, я дизайнер інтер’єру, і я хочу дати вам кілька базових порад щодо дизайну невеликих приміщень.

Правило # 1

Коли проектуєте невелике приміщення, використовуйте найпростішу палітру матеріалів

Пам’ятаєте стару добру приказку:”Менше, значить краще”?  Її значення треба подвоїти,  коли ми говоримо про малий простір. Дотримуйтеся простоти обираючи базові матеріали. На цьому прикладі, ми бачимо три матеріали: дубовий шпон, світла плитка та фарбовані міцною фарбою поверхні.  Три матеріали – це суттєве обмеження, яке згрупує весь інтер’єр загалом, створюючи ілюзію більшого простору.

Правило # 2

Додайте ложку драми

Це правило буде актуальним завжди, проте пам’ятайте, що драма – це одна сцена, а не все життя.  Наприклад, фартух пастельної кухні зробити натурального синього кольору  – прекрасний спосіб надати кухні глибину. Дрібна плитка підкреслить об’єм, візуально збільшуючи його, а полірована гладка поверхня додасть вишуканості і лиску.

Правило # 3

Натуральний не означає білий

меблі

Для того, щоб простір відчувався легко не обов’язково все малювати в білий колір – головне обрати натуральний – не просто світлий.

Говорячи про натуральний колір, треба навести такий простий приклад. Згадаймо, які кольори були у вжитку сто років тому. Всі вони мали дещо приглушений, зношений вигляд. Навіть ті, кольори, які на початку були яскравими, втрачали свою насиченість під впливом часу. Еволюційно наша підсвідомість читає таку палітру приємною, натуральною та комфортною.

Сьогодні, ми маємо можливість використання насичених, чистих кольорів, навіть коли вони світлі, що часто виглядає не натурально, тому обмежуйте себе в виборі чистих кольорів.

Правило # 4

Відкрите планування – об’єднайте кухню з вітальнею 

Хоча більшість порад стосується бажання зробити ваше житло гарним, ми не повинні забувати, що дизайн інтер’єру виходить далеко за межі естетики. Спосіб, яким ви вирішили організувати свою оселю, може вплинути на спосіб вашого життя.

Візьміть, наприклад, середній за розміром будинок, в якому зміна планування може сприяти більш живому, соціальному способу життя сім’ї.  Відкрите планування дозволяє, ба більше – закликає, сім’ю проводити час разом. Хоча є й інші способи забезпечення якісного сімейного відпочинку, це варто пам’ятати, коли ви переплановуєте житло.

Правило # 5

Житло – не готель. Не бійтеся речей, які роблять вас тим ким ви є.   

Житло на відміну він громадських просторів, які мають відповідати потребам і смакам широкого кола людей – є простором сугубо індивідуальним. Цю індивідуальність формують не шпалери, чи різноманітні декоративні шпаклівки; не натяжні стелі, чи дверні ручки; а ваші речі. Килимок привезений зі сходу, який нагадує вам про прекрасну мандрівку. Книжки, які ви читаєте і які дарують вам натхнення. Вишита подушка бабусі, якої давно нема і яку ви хочете щодня пам’ятати. Маленьке надщерблене горнятко, яке ви вже тисячу і один раз намагалися викинути, але так і не зробили цього, бо воно вам подобається.

Проте кожного разу, коли ви купуєте якусь річ, задумайтеся як вона буде пасувати до вашого життя, як відповідатиме вашому духу і не піддавайтеся на провокації трендів – вірте своїм відчуттям.

З якими проблемами ви стикаєтеся під час організації простору в своєму помешканні? Напишіть нам в коментарях і ми дамо вам відповіді, як їх вирішити.

Instagram @visarty_inc