fbpx
Дизайн кухні Львів

5 порад для дизайну кухні

Кухня, без перебільшення, є центром житла. Якщо колись, цю господиню дому, ховали подалі від очей, то сьогодні нею пишаються, її процеси демонструють гостям. Тут проходять найголовніші сімейні наради, ведуться сердечні розмови, діляться відчаєм і витирають сльози, мажуть зеленкою розбиті дитячі коліна та заварним кремом – маленькі дитячі носики. Тут вариться життя сім’ї, тому ми не можемо обійти увагою цей надважливий простір.

Привіт! Мене звати Надія Тарасюк, я дизайнер інтер’єру,  і сьогодні я хочу дати вам кілька порад як побачити свою кухню.

Порада # 1

Хай буде світло!

Перш ніж братися за кардинальні рішення як обладнати свою кухню, подумайте про світло. Проектанти, як правило, виділяють для кухні  тільки одне вікно, яке згодом господиня завішає тюлями чи фіранками, що ускладнює потраплянню природнього світла в кімнату. Потрібно задуматися, чи дійсно, вони потрібні і що ви намагаєтеся сховати ними? Радіатор? Себе від сусіда, який те й робить, що підглядає, як ви варите борщ? Якщо ви не боїтеся розкрити свої кулінарні секрети та поділитися своїм життям на кухні з тими не байдужими, які бодай раз в рік подивляться у ваше вікно – забудьте про тюлі.

Фото: designaddictmom.com

Недостатня кількість світла здатна навіювати дратівливий, пригнічуючий настрій, позбавляти бажання робити будь-що, тому чим більше світла в вашій кухні, тим більше позитиву. Це стосується і штучного світла, проте варто пам’ятати, що його температура не повинна перевищувати 3000К. Білий колір світла створює атмосферу медичних закладів, тому будьте обережні.

Крім верхнього, функціонального світла варто підсвітити робочу поверхню. Для цього можна використати як LED стрічку, точкові накладні світильники як радить ікея, так і розкладні бра, які є особливо актуальними останні два роки.

Якщо джерело світла виведено по центру, а зона обіднього столу змістилася, вам не потрібно вносити коррективи в електричну мережу. Достатньо обрати підвіс на довгому шнурі та змістити його, зачепивши на гачок в потрібному місці.

Порада # 2

Оберіть правильні меблі.

Меблі для кухні займають левову частку бюджету в облаштуванні як нового житла, так і реновації старого. Думайте стратегічно! Тренди змінюються, тому дозвольте своїй кухні змінюватися з часом. Обирайте такі матеріали для корпусу та фасадів, які можна ремонтувати та перефарбовувати.

Якщо для фасаду обираєте дерево, не перемудруйте з різьбою. Спрощуйте форми та зупиняйтеся на чітких лініях. Це підкреслить фактуру і вагу дерева.

Якщо ви обираєте фарбований фасад, то найкращим вибором буде МДФ ґрунтований та фарбований в два шари фарбою і обов’язково з лакуванням. Такі фасади служать довго, проте бояться удару.

В гладких фасадах не використовуйте згладжені кути. Такий фасад позбавляє чіткої тіні в швах між фасадами, що читається не визначено і бюджетно. Чим простіша кухня, тим більш досконалою вона повинна бути в деталях.

Розділяйте корпус та фасади по кольорах. Якщо фасад дерев’яний, то для корпусу варто обирати однотонний колір. І навпаки – якщо фасад фарбований, то дуже гарно до нього пасуватиме дерев’яний корпус.

Фото: hayburn.com

Ручки – це окрема тема, про яку можна написати не одну статтю. Власне вони надають характер вашій кухні, створюють відповідність тому чи іншому часу, визначають “трендовість”.  Ми часто боїмося протилежностей і коли обираємо класичний фасад, зразу допасовуємо до нього класичну ручку, що спростовує один одного. Якщо діяти навпаки, то гра контрастів дозволить оку розрізняти елементи, створюючи більш цікавий сюжет. Не бійтеся експерементувати, в кінці кінців, це тільки ручки, які можна замінити.

Фото: busterandpunch.com

Про вибір столешні, ми вже якось писали статтю. Якщо ви ще її не читали, то запрошую – там багато цікавого.

Порада # 3

Подаруйте собі острів!

Острів – це найгеніальніше надбання в дизайні кухні. Якщо раніше його роль виконував обідній стіл,  то сьогодні – це повноцінна частина кухні з всім необхідним приладдям.

На жаль, в квартирах не завжди можна облаштувати на ньому мийку чи плиту, проте навіть самої його присутності буде достатньо, щоб суттєво покращити технологічні процеси приготування їжі.

Фото: nonagon.style

Острів слугує не тільки продовженням функціональної опції кухні, але й може розділяти її з вітальнею, виконувати роль обіднього стола. Особливо, коли мова йде про невеликі за площею квартири.

Важливою вимогою до острова, є його висота, яка не повинна перевищувати висоту робочої поверхні  та ширина проходу, яка повинна мати щонайменше 914 мм.

Потурбуйтеся про розміщення розетки.

Фото:myinspirecollection.tumblr.com 

Порада # 4

Не бійтеся поличок

Сучасність йде на зустріч відкритості і справжності у всьому. Ми хочемо бачити не тільки гарну обгортку, але й змістовне наповнення у всьому. Це прагнення знімає фіранки з вікон, бере у вжиток з серванту фамільні сервізи та ставить на відкриті полички щоденний посуд. Те що ви хочете заховати викиньте в смітник – воно зайве. Не бійтеся нового і не соромтеся того що любите.  Будьте собою!

Фото: jennikayne.com

Порада # 5

Посадіть грядку

Хоча б маленьку. Горщик з розмарином, чебрецем чи лавандою принесе в вашу кухню дух чаклунства, якого деколи так бракує нам жінкам, щоб впоратися зі всім, що ми так любимо.

Instagram @visarty_inc