fbpx

Дизайн ванної кімнати – користі поради

Будівництво чи реконструкція ванної кімнати не простий виклик, який потребує ретельного підходу не тільки до вибору плитки, змішувачів, матеріалів тумбочок чи стільниць, але й врахування особливостей того, як ви та ваша родина щоденно використовує цей простір.

Керуючись трьома основними принципами: зовнішній вигляд, практичність та довговічність, ми підготували короткі поради, які допоможуть вам “перемогти” ванну кімнату, одне з найважкіших приміщень житла.

Дозвольте плануванню ванни створити відчуття спокою

Планування відіграє ключове значення у формуванні відчуття простору. Потрібно бути впевненим, що кожна функціональна зона має достатньо місця. Незалежно від того, який тип ванни ви реконструюєте, функціональний план поверху є ключем до успіху. На відміну від кухні, в якій застосовується принцип планування згідно робочого трикутника, у ванній кімнаті немає рекомендованої схеми планування, проте каналізаційні виходи, як правило вмонтовані по прямій лінії, що обмежує свободу встановлення сантехніки у довільному місці.

Якщо ваша ванна кімната містить туалет, уникайте фокусування на ньому уваги, як на ключовій позиції в кімнаті; нехай душова кабіна, чи ванна буде на першому місці, адже це перше, що ви бачите, коли заходите сюди.

Не встановлюйте ванну, яку не будете використовувати

Більшість людей віддають перевагу просторим душовим кабінам ніж стаціонарній ванні, проте хвилюються про втрату можливості, бодай один раз на пів року, прийняти її. Якщо ви можете віднести себе до цієї категорії людей, можливо вам варто знайти компромісне рішення у встановлені додаткових функцій в душі, які сприятимуть більшій релаксації. Сьогодні ринок гідромасажних душових систем дуже різноманіний.

Якщо ви хочете мати, наприклад, стаціонарну ванну, але немає для цього достатньо місця, ванна буде виглядати “бідно” і візуально зменшуватиме простір, тому в невеликих ванних кімнатах душова кабіна особливо рекомендована.

Правильне освітлення

Хороше освітлення є одним з показників зручності і загальної збалансованості. Наявність повноцінного вікна, звичайно дуже вітається, проте в квартирах це велика рідкість. Переконайтеся, що освітлювальне обладнання встановлено коректно і робоча зона не знаходиться в області падаючих тіней. Наявність дзеркал впливає на кількість світла в кімнаті, а також доповнює загальну атмосферу, яка повинна дарувати вам відчуття спокою та відновлення.

Найкращим вибором стануть точкові світильники на стелі, адже джерело світла не буде різати очі, а рефлектори біля дзеркала дозволять освітити робочу зону.

Важлива і температура світла, вона не повинна перевищувати 3000К, адже холодне світло створює відчуття перебування в медичній установі.

Обирайте спокійні матеріали без виражених особливостей

Витривалі і прості в обслуговуванні матеріали, такі як фаянс, кераміка, штучний камінь, є найкращим вибором для поверхонь ванної кімнати. Природній камінь чудовий, проте через свою пористість потребує спеціального обслуговування, що впливає на естетичну довговічність.

Вибір плитки або її відсутність

Коли обираєте глянцеву плитку для душової кабіни, преконайтеся, щоб плитка для підлоги мала антитиковзальне покриття. Якщо ж ваш вибір зупинився на структурній плитці, будьте готові до більш клопіткого прибирання.

Обираючи плитку з натурального каменю обов’язково кристалізуйте її поверхню.

Все частіше в ванни кімнатах відмовляються від застосування плитки по всьому периметру, обмежуючись лише безпосередньо тими поверхнями, які прямо контактують з водою. Таке рішення цілком виправдане, якщо ви хочете надати цій кімнаті більш безпосереднього настрою домашнього комфорту. Вологостійкі фарби та шпалери дозволяють вирішити питання миття, та захисту стін.

Підвісна тумба з умивальником

Підвісна тумба під умивальник оновлює будь-який стиль ванни і створює відчуття легкості, відкриваючи простір між низом тумби і підлогою. Вона може бути як простою суцільною дошкою з раковиною, так і може бути обладнана подвійними раковинами та ящиками для зберігання.


Images credit:https://www.dwell.com

Instagram @visarty_inc