fbpx

The SOMA – простір для життя та мистецтва

Гараж для ремонту автомобілів, в південній частині Сан-Франциско, був темним та непривітним місцем – занедбаний стан, машинне масло. Коли Клейрі та Майкл, вперше у 2011 році, побачили цей об’ємний простір, вони зрозуміли, що тут захована прекрасна можливість для поєднання життя і роботи.

Фото: Dwell

Архітектор Ерік Дамікан з Dumican Mosey був запрошений для реновації будівлі 1923 року, в лофт з трьома спальнями, галерею і студією під ними, а також окрему квартиру для здачі в оренду.

Дамікан знав Клері та Майкла давно. Колись пара винаймала студію для Клері в тому ж будинку, де був його офіс. “Вони обоє страшні колекціонери, тому це важливо як буде спроектований будинок, щоб демонструвати твори мистецтва в власному житлі, а не тільки в галереї”,- говорить Дамікан.

Стан гаражу дозволив зберегти лише бетонні стіни та балки. Для переобладнання дворівневої споруди, площею 836 квадратних метрів, знадобилося близько п’яти років. Реконструкція включала все, починаючи від підняття лівої сторони будівлі, яка просіла після землетрусу у 1989 році, до відновлення історичного вигляду фасаду, який був вкритий фарбою, що липнула немов червона губна помада. Проте, розтягнутий в часі процес реконструкції влаштовував пару.

“Той факт, що все це триватиме довго, видавалось нам простішим”, – говорить Майкл. “Якщо б нам потрібно було приймати рішення, що і як робити в один момент – це б звело нас з розуму”

Фото: Dwell

Тільки отримання дозволів на реконструкцію зайняло два роки, робота над фундаментом була дуже вартісною і тривала рік. Болотянистий грунт і каміння, що залишилося тут після землетрусу 1906 року значно ускладнювали нам роботу. Адже після кожного залиття десятисантиметрового шару бетону, ми були змушені робити паузу, щоб він стабілізувався.

Коли ми тільки почали будівництво, архітектор використовував макети та зразки. Наприклад, щоб відчистити стіни від старої фарби, було запропоновано три способи: очищення подрібненою шкарлупою горіха, піскоструйний та рідким азотом. Ми зупинилися на першому, адже він найкраще підкреслював характер бетону.

Фото: Dwell

Під час реновації команда уважно стежила за тим, щоб нові елементи, такі як бетонні перегородки з відбитком дошок опалубки та відновлена дубова підлога, відповідали оригінальному вигляду.

Фото: Dwell

Читай про дизайн - The Soma

Фото: Dumican Mosey

Дамікан також був зосереджений над тим, щоб впустити якомога більше світла в будинок, оскільки вікна тут були тільки на фронтальній і задній стороні. Він вирішив це шляхом влаштування внутрішнього дворику 6 на 6 метрів на другому поверсі, з живою стіною для рослин. Розсувні, скляні двері з трьох сторін, скайлайт над ним, що може відкриватися. Дворічний син Кларі та Майкла часто полюбляє кататися у цьому відкритому приміщенні, яке об’єднує кухню, вітальню та обідню зони.

Фото: Dwell

Дамікан продовжив задню стіну на півтора метри, щоб заглибитися в вузький внутрішній дворик. Коли піднімаються гідравлічні скляні ворота, дворик об’єднується з галереєю в один простір. Підняті ворота також створюють балкон для другого поверху.

Незаймані білі стіни галереї та світлодіодне трекінгове освітлення, найкраще рішення для цього виду приміщень.

Студія де працює Клері надзвичайно світла. Завдяки тим же воротам, кімната де митець працює з епоксидними смолами, добре вентилюється.

Фото: Dwell

Проте, найбільшим витвором мистецтва цього проекту, є маленький червоний фіат, який прикріплений до стелі догори дригом. Перехожі постійно зупиняються, щоб роздивитися це чудо.

Реновація гаражу

Фото: Dwell

Шукаючи світильники для цього інтер’єру Клері зауважила, що фари червоного седана могли б вмикатися вимикачем і вони втілили цей задум.

Фото: Dwell

Цей автомобіль також є нагадуванням про фіати з Капрі, острова де пара заручилася та одружилася, він став ключем до перетворення старого гаражу в простір для життя та мистецтва.


Джерело: Dwell

Instagram @visarty_inc